понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 156
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во општина Кичево

home Вести

Ужас во Норвешка: Неколку луѓе се убиени во напад со лак и стрела (ВИДЕО)

Ужас во Норвешка: Неколку луѓе се убиени во напад со лак и стрела (ВИДЕО)

Норвешка е во шок, откако маж на улица напаѓал со лак и стрела и ранил и убил неколкумина.

Напаѓачот е уапсен, а неколку области биле евакуирани во Норвешка. Полицијата вели дека е рано да се каже дали нападите се поврзани со тероризам.

Засега не е соопштен точниот број на повредени и загинати во инцидентот.

Локални избори 2021