четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 6
home Вести

УЖАС ВО ЛОС АНЏЕЛЕС: Зградата гори, луѓето се фрлаат од балкони за да се спасат (ВИДЕО)

УЖАС ВО ЛОС АНЏЕЛЕС: Зградата гори, луѓето се фрлаат од балкони за да се спасат (ВИДЕО)

Се’ уште не е позната бројката на луѓе кои скокнале од становите во зграда во Лос Анџелес откако  се запалил стан на 6. кат во станбена зграда.

Пожарникарите добиле дојава околу 08:30 часот, а за тамошните медиуми изјавиле дека уште не знаат колку точно луѓе скокнале, јавува „Дејли меил“.

На социјалните мрежи се појавија фотографии и видео-снимки од пожарот.

Во истата зграда пожар имало и во 2013 година, тогаш на 11. кат, со осуммина повредени луѓе.

Коронавирус