среда, 5. август 2020. Вести денес: 43
home Вести

Ужас во ковид болница во Индија: Двајца заразени мажи силувале малолетничка која се лекува од коронавирус

Ужас во ковид болница во Индија: Двајца заразени мажи силувале малолетничка која се лекува од коронавирус

Во еден од најголемите ковид центри во Њу Делхи, Индија било силувано 14-годишно девојче.

Индијка, која била позитивна на Ковид-19, била силувана од двајца постари мажи, исто така заразени пред неколку дена.

Силувачите ја намамиле девојката да влезе во тоалет, а потоа ја заклучиле. Додека едниот снимал сè, другиот го принудувал несреќниот тинејџер на полов однос.

Полицијата соопшти дека двете лица се уапсени и дека сите три пациенти имаат умерена клиничка слика.

Обвинетите беа уапсени и сместени во специјален оддел во болницата сè додека не се опорават од инфекцијата, соопшти полицијата.

Според порталот „India Express“, еден од мажите, оној што ја силувал девојката, рекол дека таа се забавувала со нив еден ден порано, како и дека и на двајцата им недостигал полов однос, што ги шокираше Индијците.

Индија се држеше добро во првиот бран на корона вирусот во текот на пролетта, бидејќи премиерот Нарендра Моди воведе вонредна состојба и карантин.

Сега, сепак, заради економијата, тоа не е случај, а Индија моментно е трета земја со најзагрозена земја во светот.

Коронавирус