петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

УЖАС ВО ЧЕШКА БОЛНИЦА: Најмалку шестмина убиени, напаѓачот уште е во бегство (ВИДЕО)

УЖАС ВО ЧЕШКА БОЛНИЦА: Најмалку шестмина убиени, напаѓачот уште е во бегство (ВИДЕО)

Во чешка болница се случило пукање во кое се убиени најмалку шест луѓе. Како што пренесуваат медиумите, напаѓачот наводно е во бегство.

-Неколку лица се убиени во пукање во Острава во Чешка, рече министерот за внатрешни работи.

Пукањето се случило утрово во Универзитетската болница во Острава на североистокот од земјата.

Полицијата брзо реагирала и единиците за вонредни ситуации се распоредени во близина на болницата.

Коронавирус