вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 68
home Вести

Ужас во Азербејџан: 14 лица загинаа по урнување на воен хеликоптер 

Ужас во Азербејџан: 14 лица загинаа по урнување на воен хеликоптер 

Воен хеликоптер се урна во Азербејџан, при што загинаа 14 лица, а двајца се повредени, соопшти денеска Државната гранична служба.

Како што се наведува, авионот на таа служба се урнал на полигонот Гарагејбат во регионот Сизин, пренесува РИА Новости. (МИА)

Коронавирус