недела, 27. септември 2020. Вести денес: 83
home Вести

Ужас кој денес го потресе светот: Луѓе горат живи бегајќи од пожар (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Ужас кој денес го потресе светот: Луѓе горат живи бегајќи од пожар (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Во експлозија на нафтовод во централниот дел на Мексико загинаа најмалку 66 лица, а повредени се 76, изјави гувернерот на мексиканската држава Идалго, Омар Фајад.

Несреќата се случила, кога крадци се обиделе да украдат гориво и така ја пробиле цевката.

На една снимка може да се види како луѓето бегаат колку што можат, а многумина од нив се во пламен. Се фрлаа на тревата и во водата, обидувајќи се да го изгаснат огнот.

Ова е една од најстрашните експлозии на нафтовод во Мексико во историјата.

Видеото во продолжение е вознемирувачко!

Коронавирус