вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Вести

УЖАС: Ги заклучувале тригодишните близначиња во дрвен кафез додека се на работа (ФОТО)

УЖАС: Ги заклучувале тригодишните близначиња во дрвен кафез додека се на работа (ФОТО)

Тригодишни близначиња биле најдени од полицијата во дрвен кафез, каде ги оставале родителите додека се на работа.

Во кафезот направен од штици немало ниту играчки или перниче за да има каде да седнат тригодишните момчиња. Тие биле разделени со преграда за да не може да се допираат. Полицијата добила анонимен повик и влегла во куќа во местото Апарецидина, во бразилската држава Еспирито Санто. Дечињата биле заклучени со синџир на вратата од кафезот и со катанец.

Децата им биле одземени на родителите и биле сместени во прифатилиште. Родителите, откако биле приведени, се правдале во полициската станица дека имале многу работа во полето и морале да ги чуваат децата врзани. Тие се обвинети за малтретирање на сопствените деца.

Шефот на полицијата Сонимаркос изјави:

-Родителите, кои се фармери,  ни рекоа дека ги чувале момчињата во дрвената кутија за да може да ги извршуваат работите дома и во полето.

На телата на децата немало знаци на физичко насилство.

Коронавирус