понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Вести

Уште едно пукање на Флорида: Ученик го ранил другарот

Уште едно пукање на Флорида: Ученик го ранил другарот

Еден ученик во средното училиште во Окала, на Флорида, е ранет денеска во пукање, а осомничениот напаѓач е успсен и ставен во притвор, соопшти полицијата.

Членката на училишниот одбор Ненси Стејси за Фокс њуз, рече дека осомничениот напаѓач исто така е ученик.

Коронавирус