вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 158
home Вести

Уште едно лице најмалку загина откако вчера се урна авион на американската Национална гарда

Уште едно лице најмалку загина откако вчера се урна авион на американската Национална гарда

Најмалку девет луѓе загинаа откако се урна товарен авион на американската Национална гарда во близина на аеродром во Савана, во државата Џорџија.

Според портпарол на Гардата, авионот бил на пат кон Туксон, Аризона. Локалниот весник Савана морнинг њуз објави дека се урнал авион од типот Ц-130 во близина на раскрсница меѓу два автопати.

(Миа)