среда, 22. март 2023. Вести денес: 53
home Вести

Уште една внука се прости од принцот Филип, присетувајќи се на нивните драгоцени спомени: „Ти ме научи да готвам и да сликам“ (ФОТО)

Уште една внука се прости од принцот Филип, присетувајќи се на нивните драгоцени спомени: „Ти ме научи да готвам и да сликам“ (ФОТО)

Принцезата Еугение со топли зборови се прости од принцот Филип на Инстаграм и се сети на што ја научи.

– Драг дедо, на сите ни недостасуваш. Ќе беше трогнат од тоа што сè луѓето споделија со мене за тебе во последните неколку дена. Луѓето те паметат дека сте седеле покрај заедно на вечери, сте се ракувале, напиша принцезата и се присети на она што ја научи принцот Филип.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Princess Eugenie (@princesseugenie)

– Се сеќавам дека ме научи да готвам, сликам и ме советуваше што да читам. Исто така, се сеќавам како се смеев на твоите шеги и те прашував за твојот спектакуларен живот и служењето во морнарицата. Се сеќавам како изгореа моите колбаси, а ти тогаш се појави за да ме спасиш. Се сеќавам на твоите раце, твојата смеа и твоето омилено пиво. Ќе те паметам преку твоите деца, внуци и правнуци. Ти благодарам за посветеноста и љубовта кон сите нас, а особено кон баба, за која сите ќе се грижиме сега кога веќе те нема , напиша принцезата покрај фотографиите на кои позира со принцот Филип.

loading...