среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 157
home Вести

Уште еден пожар во трговски центар во Русија: Неколку повредни лица, во тек е евакуација

Уште еден пожар во трговски центар во Русија: Неколку повредни лица, во тек е евакуација

Неколку луѓе се повредени откако пожар изби во еден трговски центар во источниот дел од Москва.

Во тек е евакуација на посетителите.

Трговскиот центар е на четири ката и има површина од 6.000 метри квадратни. Објектот работи од 2009 година.

Пожарот изби во момент кога трговските центри во Русија се под инспекции поради пожарот во Кемерово, при што загинаа 64 луѓе, од кои 41 дете.