вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Вести

Уште двајца вработени во Белата куќа позитивни на Ковид-19

Уште двајца вработени во Белата куќа позитивни на Ковид-19

Еден ден по враќањето од болница на американскиот претседател Доналд Трамп во Белата куќа, медиумите објавија дека уште двајца вработени во Претседателството на САД се позитивни на коронавирусот.

Едниот е активен член на американските вооружени сили, кој го придружуваше Трамп на неговите патувања минатата недела, пишува Блумберг, повикувајќи се на неименуван извор.

Американските медиуми објавија дека вториот заразен со Ковид-19 е воен советник на Трамп. (МИА)

Коронавирус