четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 19
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

УНХЦР: Над осум милиони лица ја напуштија Украина од почетокот на конфликтот

УНХЦР: Над осум милиони лица ја напуштија Украина од почетокот на конфликтот

Досега, над осум милиони лица ја напуштија Украина од почетокот на конфликтот на 24 февруари, соопштија од Високиот комесаријат за бегалци на Обединетите Нации (УНХЦР).

Станува збор за најнови податоци, објавени синоќа, јавија британски медиуми.

Коронавирус