понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Унгарскиот премиер Виктор Орбан се вакцинираше со кинеската вакцина против коронавирус (ВИДЕО)

Унгарскиот премиер Виктор Орбан се вакцинираше со кинеската вакцина против коронавирус (ВИДЕО)

Унгарскиот премиер Виктор Орбан прими вакцина против коронавирусот, изработена од кинеската компанија „Синофарм“.

„Вакциниран“, објави Орбан на својот Фејсбук профил, заедно со фотографии на кои се гледа како прима вакцина. (МИА)

Коронавирус