четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 13
home Вести

Унгарската полиција уапси Србин со дрога вредна 1,2 милиони евра

Унгарската полиција уапси Србин со дрога вредна 1,2 милиони евра

Унгарската полиција уапси 39-годишен Србин со наркотици вредна 1,2 милиони евра.

Унгарската погранична полиција на граничниот премин Реске извршила темелна проверка на „Фиат“ со српски регистарски таблички и пронашла 112 килограми хашиш и 9,3 килограми марихуана во автомобилот.

Според унгарската полиција, вредноста на дрогата на црниот пазар вреди 1,2 милиони евра.

Српскиот државјанин е испрашуван и уапсен, а против него ќе биде покрената кривична постапка за шверц со дрога. 

Коронавирус