сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 59
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Вести

Умерен земјотрес во североисточна Индија

Умерен земјотрес во североисточна Индија

Земјотрес со интензитет од 5,7 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во североисточната индиска сојузна држава Арунаџал Прадеш.

Епицентарот на земјотресот бил на два километри длабочина на 41 километар североистично од градот Алонг.

Засега нема информации за евентуални човечки жртви и причинета материјална штета.

Парламентарни избори 2020