вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Вести

Умерен земјотрес регистриран во Никарагва

Умерен земјотрес регистриран во Никарагва

Земјотрес со интензитет од 5,4 степени според Рихтеровата скала регистриран е во близина на брегот на Никарагва.

Епицентарот на земјотресот бил на 56 километри и 82 километри југозападно од Манагва.

Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета. Исто така не е издадено предупредување за појава на цунами.

Коронавирус