петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 179
home Вести

Умерен земјотрес регистриран во југозападна Полска

Умерен земјотрес регистриран во југозападна Полска

Земјотрес со интензитет од 4,6 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во југозападниот дел на Полска.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри, на 32 километри северно од градот Легница.

Нема податоци за евентуални жртви и предизвикана материјална штета.