недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Убил шест лица, вклучително и неговата девојка Сандра, затоа што не бил поканет на забава, па се самоубил

Убил шест лица, вклучително и неговата девојка Сандра, затоа што не бил поканет на забава, па се самоубил

Маж кој минатиот викенд ја уби својата девојка и уште пет лица на роденденска забава во американската држава Колорадо, а потоа изврши самоубиство, тоа го стори затоа што не беше поканет на роденденска забава.

Вооружениот напаѓач, идентификуван како Теодоро Масијас (28), бил во врска со Сандра Ибара-Перез (28) околу 28 години, една од жртвите, а полицијата ја опишала нивната врска како проблематична поради неговите проблеми со самоконтролата.

Полицијата соопшти дека напаѓачот имал конфликт со целото семејство и бил многу љубоморен.

Нападот се случи помалку од два месеци по масовното пукање во кое 11 лица беа убиени во самопослуга во градот Болдер во северниот дел на Колорадо.

ЕУРО 2020

Македонија