вторник, 21. март 2023. Вести денес: 94
home Вести

Убиено 9- месечно бебе, 46 лица се повредени при минофрлачки напад

Убиено 9- месечно бебе, 46 лица се повредени при минофрлачки напад

Деветмесечно сириско бебе загина при минофрлачки напад извршен од сириската курдска полиција врз турскиот пограничен град Санлиурфа, соопшти кабинетот на гувернерот.

Според гувернерот, убиен е и еден турски јавен службеник при нападите во областите Акчакале и Cејланпинар во Санлиурфа, а повредени се 46 луѓе.

Тоа е прва официјална потврда за жртви од турска страна.

loading...