недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Убиени се 11 екстремисти при воздушен напад на војската на САД во Либија

Убиени се 11 екстремисти при воздушен напад на војската на САД во Либија

Американската војска соопшти дека убила 11 екстремисти во југозападна Либија.

Посочи дека убиените екстремисти биле припадници на Ал Каеда.

МИА

Коронавирус