среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Убиена 25.годишна девојка, 4 лица повредени при напад со нож

Убиена 25.годишна девојка, 4 лица повредени при напад со нож

Една жена е убиена, а уште четири лица се повредени во напад со нож кој денеска се случил во Минхен.

Убиена е 25-годишна девојка, додека нејзината мајка е тешко повредена, како и братот, јави електронското издание на „Билд“.

Повреден е и напаѓачот (19) кој успеал да избега.

Други детали за сега не се соопштуваат.

Локални избори 2021