вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 99
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Убиецот од Торонто е 29-годишниот Фаисал Хусеин кој бил ментално болен

Убиецот од Торонто е 29-годишниот Фаисал Хусеин кој бил ментално болен

Полицијата во Торонто го објави името на напаѓачот кој во неделата, пукајќи во ресторани и кафулиња, уби 10-годишно девојче и 18-годишна девојка, а рани уште 13 лица.

Станува збор за 29-годишниот Фаисал Хусеин.

Членовите на неговото семејство рекле дека тој бил ментално болен и оти се „борел со психоза и депресија цел живот“.

Хусеин беше убиен за време на нападот во престрелка со полицијата.

МИА

Коронавирус