среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 132
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

Уапсено 20- годишно момче кое се обидело да запре авион бидејќи го пропуштил својот лет

Уапсено 20- годишно момче кое се обидело да запре авион бидејќи го пропуштил својот лет

Маж кој пропуштил лет на даблинскиот аеродром е уапсен откако се обидел да запре авион на Рајанер.

Според изјави на очевидци, мажот на возраст од околу 20 години, провалил низ вратата и потрчал кон авионот што требало да полета кон Амстердам. Аеродромските власти соопштија дека мажот бил вознемирен откако тој и едно женско лице стигнале доцна на својот лет.

Персоналот на Рајанер го задржале додека не стигнала полиција која го спровела во полициска станица во Даблин.

Коронавирус