четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 39
home Вести

Уапсени две лица во Грција со речиси пет илјади наркотични таблети

Уапсени две лица во Грција со речиси пет илјади наркотични таблети

Грчката полиција утрово уапси две лица, кои нелегално, преку реката Еврос, од Турција влегле во Грција и пренеле 489 грама канабис и 4.925 наркотични таблети.

Дрогата била запленета, а уапсените биле изнесени пред јавен обвинител.

Според грчките медиуми станува збор за таблетите „Каптагон”, познати како „таблети на Џихадистите”, а уапсените лица се од Сирија. (МИА)

Коронавирус