недела, 2. април 2023. Вести денес: 28
Во живо

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема „Извештај на Стејт Департментот: Сериозна владина и судска корупција“

home Вести

Уапсени 129 лица, разбиена криминална мрежа во Шпанија

Уапсени 129 лица, разбиена криминална мрежа во Шпанија

Во акција на шпанската полиција и Интерпол разбиена е криминална мрежа, која дејствуваше од Кавказ до Шпанија и Франција, при што се уапсени 129 лица.

– Уапсените, воглавно Американци, се сомничат за кривични дела – поседување на оружје и кражба на накит, соопшти денеска Интерпол.

Тоа е една од поголемите операциии во Шпанија, при што е извршен претрес во повеќе од 70 локации, а осомничените се уапсени минатата недела во Шпанија и во Франција.

МИА