четврток, 6. мај 2021. Вести денес: 197
home Вести

Уапсена блиска соработничка на Навални

Уапсена блиска соработничка на Навални

Униформирани полицајци денеска ја уапсиле Љубов Собољ, блиска соработничка на рускиот опозиционер Алексеј Навални, информира нејзиниот адвокат.

Адвокатот Владимир Вороњин додал дека не е јасно каде таа е однесена, пренесува Ројтерс.

Нејзиното апсење доаѓа непосредно пред планираните протести ширум Русија, во знак на поддршка за Навални чие здравје е влошено во затвор.

Коронавирус