четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Уапсен Никола Саркози

Уапсен Никола Саркози

Француската полиција денеска го приведе на распит поранешниот претседател на Франција, Никола Саркози во рамки на истрагата за илегално финансирање на неговата предизборна кампања, јавуваат светските медиуми.

Тој е на распит во полиција поради пари кои во 2007 година за својата кампања ги добил од Либија.

 

Коронавирус