петок, 4. декември 2020. Вести денес: 136
home Вести

Уапсен маж поради испраќање сомнителни пакети во амбасадите во Австралија

Уапсен маж поради испраќање сомнителни пакети во амбасадите во Австралија

Австралиската полиција упаси 48-годишен маж под сомнение дека испраќал сомнителни пакети до амбасадите и конзулатите ширум Австралија.

Повеќе од 12 странски претставништва во Мелбурн и во Канбера вчера добија сомнителни пакети.

Полицијата се уште го утврдува точниот состав на материјалот во пакетите.

Приведениот е обвинет за испраќање на опасни предмети по пошта, а максималната казна за тоа е до 10 години затвор.

МИА

Коронавирус