понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 169
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Уапсен капетанот на авионот што се распадна на три дела

Уапсен капетанот на авионот што се распадна на три дела

Турската полиција го уапси капетанот на авионот на компанијата „Пегазус ерлајнс“, кој на почетокот од месецот излета од писта на аеродромот Сабиха Гокчен во Истанбул, при што загинаа три лица.

Авионот кој леташе од Измир за Истанбул излета од писта и удри во насип, а леталото се распадна на три дела.

По несреќата испитани се двајцата пилоти, а еден од нив, капетанот Махмут Арслан е уапсен. (МИА)

Коронавирус