четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Тројца загинати при уривање на шесткатница во изградба во Њу Делхи

Тројца загинати при уривање на шесткатница во изградба во Њу Делхи

Најмалку три лица загинаа во индискиот главен град Њу Делхи, при уривање на шесткатница во изградба. која падна врз соседна помала зграда.

Во времето на несреќата, на објектот во изградба имало 12 работници.

Стотина спасувачи работат по потрага по лица за кои се стравува дека се затрупани под остатоците на двете згради.

Полицијата ги повика на сослушување трите лица одговорни за изградба на новата зграда.

Qatar 2022