среда, 2. декември 2020. Вести денес: 213
home Вести

Тројца заболени од коронавирусот во Сингапур

Тројца заболени од коронавирусот во Сингапур

Сингапур денеска потврди уште два случаи на заразени од новиот тип на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство на оваа земја, еден ден откако беше регистриран првиот случај.

Британските медиуми пренесуваат дека Министерството очекува уште случаи со заразени, пред се, заради развиените туристички врски со кинескиот град Вухан.

Коронавирус