петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 36
home Вести

Тројца убиени, петмина повредени при напад на студио за јога на Флорида

Тројца убиени, петмина повредени при напад на студио за јога на Флорида

Три лица се убиени, а петмина се повредени при напад на студио за јога во трговски центар во главниот град на Флорида, соопштија денеска официјални претставници.

Напаѓачот убил две лица, по што извршил самоубиство.

Шефот на полицијата изјави дека засега неидентификуван напаѓач, кој бил сам, влегол во студиото и почнал да пука.

Градоначалникот Ендру Џилам, кој е демократски кандидат за гувернер, ја прекина кампањата и се врати во Талахаси, каде што ги посети повредените во болницата. (МИА)