четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 39
home Вести

Тројца претставници на МААЕ позитивни на коронавирус

Тројца претставници на МААЕ позитивни на коронавирус

Во седиштето на Обединети нации во Виена пријавени се уште три лица заразени со новиот коронавирус, со што нивниот број се искачи на девет.

Тројца претставници на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) се инфицирани со Ковид-19, соопшти информативната слжба на виенското седишта на ОН (УНИС).

Седиштето на ОН во Виена од почетокот на примена на мерката за ограничено движење поголемиот број на службеници работат од дома.

Коронавирус