петок, 3. декември 2021. Вести денес: 161
home Вести

Тројца космонаути утрово се вратија од Меѓународната вселенска станица на Земјата

Тројца космонаути утрово се вратија од Меѓународната вселенска станица на Земјата

Вселенската капсула со двајца американски астронаути и един руски космонаут од Меѓунардоната вселенска станици слета утринава во Казахстан.

Спуштањето на капсулата „Сојуз“, со која од Меѓународната вселенска страница на Земјата се вратија Џо Акаба, Марк Ванде Хај и Александар Мисуркин, беше емитувана директно на телевизијата на НАСА.

Коронавирус