недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 33
home Вести

Тригодишно дете претепано до смрт од мајка му и тетка му- причината ќе ве шокира

Тригодишно дете претепано до смрт од мајка му и тетка му- причината ќе ве шокира

Две сестри од Атланта, САД, се обвинети за убиство на тригодишно момче кое го претепале само затоа што земало колаче.

Според полицијата, момчето Кеџуан Мејсон си зело „капкејк“ од кујната, додека во куќата биле Глендрија и Лашерија Морис.

Лаширја, наводно, го тепала детето со безбол палка, додека нејзината сестра, инаку законска старателка на момчето, го удрила со раце. Момчето починало како последица од тепањето, поради повреди на главата и телото.

Двете сестри дале контрадикторни изјави за тоа што се случило на 31 октомври минатата година и тврделе дека момчето се гушело откако гризнало од колачот.

Коронавирус