понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 145
home Вести

Три недели никој не знаеше каде е, а потоа ја најдоа без облека во канализацијата (ФОТО)

Три недели никој не знаеше каде е, а потоа ја најдоа без облека во канализацијата (ФОТО)

на од Флорида е пронајдена гола во канализација скоро три недели откако беше пријавена за исчезната. Таа тврди дека се заглавила во канализациониот систем.

Имено, Линдзи Кенеди беше извлечена од дупка во вторникот откако граѓаните на тротоарот ја слушнаа како вика на Флорида во САД.

Службите за итни случаи излегле на лице место и успеале да ја извлечат од канализацијата долга 2,5 метри. Тимот за специјални операции „Delray Beach Fire“ успеа да ја отстрани решетката, да се спушти по скалата и да ја подигне жената од каналот.

– Случаен минувач слушна звук од канализацијата. Ја слушнала жената како вика за помош. На наше изненадување, најдовме жена заглавена во канализацијата. Сега, г-ѓа Кенеди, која беше пронајдена гола и покриена со нечистотија, се опоравува во болницата – изјави Дани Москела од противпожарната и спасувачка служба на плажата Делреј.

– Не можеше да стане. Не носеше облека и беше многу валкана. Имала и неколку површни рани, а колената имале модринки. Самата помисла дека некое лице може да биде доле во било кој момент е застрашувачка – рече Мосела.

Нејзиното момче пред скоро три недели пријави дека ја нема.

– Ова беше убедливо еден од најбизарните инциденти на кои одговорија нашите полицајци – рече службеникот за информации за јавност во полициската станица Делрај Бич, Тед Вајт.

Кенеди им соопштила на детективите дека одела да плива во поток во близина на куќата на нејзиното момче, за на крај да ја најде вратата што водела кон тунелот. Го следела тој тунел долго време, сè додека не завршила во канализација.

Коронавирус