сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 132
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Вести

Три лица загинаа при пад на медицински хеликоптер во Охајо

Три лица загинаа при пад на медицински хеликоптер во Охајо

Три лица вчера загинаа при пад на болнички хеликоптер во шумска област во американската сојузна држава Охајо.

Во хеликоптерската несреќа загина дел од медицинскиот тим кој од болницата Маунт Кармел во Гров Сити требаше да преземе пациент од болница во Померо.

Остатоци од хеликоптерот се пронајдени по потрага од три часа.

Парламентарни избори 2020