сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 93
home Вести

Тревога на аеродромот во Берлин

Тревога на аеродромот во Берлин

На аеродромот во Берлин забележан е маж со елек од кој висат жици, поради што е алармирана полицијата.

– Забележан е маж кој носи елек од кој висат жици. Исто така тој носи и голем багаж. Специјалните единиците почнаа истрага. Поради тоа затворени се паркингот, алпската куќа и подвозникот, објави германската полиција на Твитер.

Коронавирус