сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 96
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Требало да седи дома поради коронавирусот: Ја прекршил наредбата за изолацијата, излегол па го изел крокодил

Требало да седи дома поради коронавирусот: Ја прекршил наредбата за изолацијата, излегол па го изел крокодил
Krokodil Foto: Pixabay/miniformat65

Маж во Руанда ја прекршил наредвата за изолирање поради коронавирусот за да отиде на риболов, но го убил и изел крокодил.

-Го прекраши правилото за седење дома, тој е меѓу ретките луѓе кои не ги почитуваа правилата за изолација за да го запреме вирусот, изјавила за Би-Би-си Алис Кајитеси, градоначалничка на градот Камони.

Неидентификуванио маж бил нападнат и изеден од крокодил крај реката Ниабаронго, пренесоа тамошните медиуми.

Афричката држава со околу 12,2 милиони жители, за сега, има 40 потврдени случаи на коронавирусот, а од неделата земјата е во карантин.

Коронавирус