четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 134
home Вести

ТРЕБАЛО ДА БИДЕ НАЈУБАВИОТ ДЕН ЗА НЕКОГО НО СТАНАЛО ХОРОР: Се сруши авион со натпис „Ќе се омажиш ли за мене“, едно лице го изгубило животот (ВИДЕО)

ТРЕБАЛО ДА БИДЕ НАЈУБАВИОТ ДЕН ЗА НЕКОГО НО СТАНАЛО ХОРОР: Се сруши авион со натпис „Ќе се омажиш ли за мене“, едно лице го изгубило животот (ВИДЕО)

Едно лице загина, а друго е повредено кога мал авион со транспарент „Сакаш да се омажиш за мене?“ се урна во канадскиот град Монтреал.

Според информациите на CTV News, авионот „Цесна 172“ се урнал недалеку од местото каде што се одржува музички фестивал. Полицијата соопштила дека едно лице погинало, а друго било превезено во болница.

Портпаролот на канадскиот Одбор за безбедност на сообраќајот изјавил дека тимот на Одборот ќе истражат како дошло до несреќата.

Коронавирус