сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

ТРАМП: Тие кои ја негираат сопствената историја, се осудени да ја повторат!

ТРАМП: Тие кои ја негираат сопствената историја, се осудени да ја повторат!

Тие кои ја негираат сопствената историја се осудени да ја повторат, напиша американскиот претседател Доналд Трамп во контекст на актуелните случувања во неговата земја.

Но, овој твит, не сакајќи, како да го наменил и за нас, вклучувајќи ги тука и сите оние од неговата држава кои продефилираа низ Македонија во изминатите 20-тина години и не убедуваа во спротивното. „Не гледајте назад…“ обично беше пораката од белосветските хохштаплери, американски и европски, кои со пари купија и многу овдешни за промоција на таквите идеи, анализира ДЕНЕШЕН.

Локални избори 2021