четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 55
home Вести

Трамп со чудна изјава: Меланија не би плачела ако ме застрелаат

Трамп со чудна изјава: Меланија не би плачела ако ме застрелаат

На републикански митинг, американскиот претседател Доналд Трамп зборуваше на малку бизарен начин за Стив Скалис, конгресмен на Луизијана, кој беше застрелан во 2017 година од ментално болен човек.

“Неговата сопруга плачеше како дожд кога се случи тоа… Ја видов во болницата, а таа липташе … Многу жени не би реагирале така ако нивните сопрузи претрпат слична трагедија. Знам дека мојата сопруга нема”, рече Трамп.

Белата куќа се уште не се огласи за оваа изјава на претседателот.

Потсетуваме дека првата дама на САД минатата година рече дека не се замара со трачеви, а посебно не со оние за прељуба.

„Секако дека не е е секогаш сеедно, но знам која е вистината, а зшто е лага“ рекла Меланија.

Коронавирус