петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 104
home Вести

Трамп се распеа на Твитер за својата аграрна реформа (ВИДЕО)

Трамп се распеа на Твитер за својата аграрна реформа (ВИДЕО)

Неколку минути пред да го потпише законот за реформи во земјоделството, претседателот на САД Доналд Трамп објави на Твитер видео во кое е облечен како фармер и пее на цел глас заедно со актерката Меган Малали.

Видеото е од церемонијата за врачување награди Еми од 2006 година и песната е од телевизиската серија Зелени пространства.

Целта му е беше да рекламира реформа во земјоделието за 867 милијарди долари прифатена од американскиот Конгрес.

Аграрната порака му ја засени оставката на министерот за одбрана Џим Матис, уште еден од претседателската екипа кој го напупшта бродот на Трамп.