четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 128
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Трамп: Се е подготвено за состанокот со Ким

Трамп: Се е подготвено за состанокот со Ким

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека се е подготвено за состанокот со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, кој ќе се одржи на 12 јуни во Сингапур.

Трамп додал дека неговиот состанок со Ким, кој на кратко го откажа, а потоа повторно го активираше, е подготвен да почне.

 

 

Коронавирус