недела, 18. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

Трамп: САД се подготвени за „божиќниот подарок“ од Северна Кореја, можеби ќе ни подарат вазна!

Трамп: САД се подготвени за „божиќниот подарок“ од Северна Кореја, можеби ќе ни подарат вазна!

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска го коментираше предупредувањето на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун за „божиќен подарок“, истакнувајќи дека САД успешно ќе се справат со тоа и оти тоа може да биде и „убав подарок“.

-Можеби е убав подарок. Можеби ќе подари преубава вазна, изјави Трамп пред новинарите во одморалиштето Мар-а-Лаго.

Тој додаде дека САД ќе дознаат што е изненадување и успешно ќе го решат.

-Ќе видиме што ќе се случи, рече Трамп.

На почетокот на декември, властите на Северна Кореја предупредија на можен „божиќен подарок“, наведувајќи дека на администрацијата на Трамп и истекува времето за спасување на нуклеарните разговори и оти Вашингтон треба да избере каков „божиќен подарок“ сака да го добие од Пјонгјанг. (МИА)

Коронавирус