петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 13
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Трамп по вторпат со негативен наод на тестот за коронавирус

Трамп по вторпат со негативен наод на тестот за коронавирус

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно бил тестиран на коронавирус и резултатите му биле негативни, јавија американските медиуми.

Лекарот на Белата куќа соопшти дека претседателот по вторпат бил тестиран на Ковид-19 и дека наодот бил негативен.

-Претседателот е здрав и без симптоми, изјави лекарот.

Коронавирус