понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Трамп негира дека има поделби и разногласија во Белата куќа

Трамп негира дека има поделби и разногласија во Белата куќа

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација.

– Во Белата куќа работите си течат мазно, објави Трамп на Твитер.

Со ова тој одговори на најновите гласини во американските медиуми дека многу од неговите соработници и помошноци размислуваат да поднесат оставки, пред се поради спротивставени гледишта со постапките и политиките на претседателот.

Локални избори 2021