вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 110
home Вести

Трамп негира апсење шпиони на ЦИА во Иран

Трамп негира апсење шпиони на ЦИА во Иран

Американскиот претседател Доналд Трамп категорично негираше дека Иран уапсил 17 лица кои Техеран ги обвинил дека се шпиони на ЦИА и дека некои осудиле на смртна казна.

-Извештајот за заробување шпиони на ЦИА од страна на Иран е целосно лажен, напиша Трамп на Твитер и додаде:

„Нула од вистината. Само уште повеќе лаги и пропаганда што објавува религиозен режим што е лош и нема идеја што да прави”.

Коронавирус