четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 144
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Вести

Трамп не размислува за екстрадиција на Ѓулен

Трамп не размислува за екстрадиција на Ѓулен

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека не ја разгледува можноста за екстрадиција на исламскиот проповедник Фетулах Ѓулен.

– Не, тоа не се разгледува, нагласи Трамп.

Турските власти бараат Ѓулен да биде екстрадиран во Турција поради вмешаност во неуспешниот пуч во 2016 година.

Коронавирус